Geodeta rydułtowy

Rola geodety przy budowie domku

Z konstrukcją domu łączy się nie tylko konieczność wynajęcia ekipy budowlanej. O wiele wcześniej na placu budowy będzie bowiem wymagany geodeta. Jego działanie obejmie przynajmniej trzy etapy. Pierwszy wstępny tyczyć się będzie opracowania projektu budowlanego, drugi etap będzie miał miejsce przed poczęciem prac budowlanych, a trzeci po ich ukończeniu. 
W pierwszej kolejności geodeta stworzy mapę, która będzie pożądana do osiągania pozwolenia budowlanego. I dopiero po pozyskaniu tego pozwolenia, będzie można wytyczyć domek. To niezwykle ważny etap prac przed zaczęciem robót ziemnych a także fundamentowych. Polega właśnie na rozplanowaniu fundamentów.
Na tym jednakże praca geodety przy budowie budynku się nie kończy. Po zakończeniu budowy trzeba bowiem złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie budynku, zaś konieczna do tego wniosku jest mapa inwentaryzacyjna, którą również musi utworzyć geodeta
Oczywiście wszystkie te posługi są odpłatne. Osoby zainteresowane kosztami usług geodetów mogą sprawdzić je na stronach internetowych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap